Etimesgut hazır
Uzaktan Eğitime Başladık !
Yeni dönemde kayıt olun
uzaktan eğitimle sertifika alın !

etiUZEM ile Başlıyoruz !

etiUZEM-Eğitim Yönetim Sistemi tasarlanırken; Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi-etiSEM’de yürütülen mesleki eğitim faaliyetlerinin online olarak  yapılmasını sağlayacak bir sistem kurulması amaçlanmıştır.


BU GÜZ DÖNEMİNDE YENİ KURS AÇILMAYACAK VE YENİ KURSİYER KAYIT İŞLEMİ YAPILMAYACAKTIR.

  • TC. Devleti tarafından COVİD-19 salgını nedeniyle 16.03.2020 tarihi itibariyle etiSEM ve bağlı birimlerinde 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi Devam Eden ve Bahar Dönemi Yeni Başlayan Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Amaçlı Destekleme ve Yetiştirme Kurs ve Eğitim hizmetinin verilmesi durdurulmuştu.
  • Bundan dolayı 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Döneminde YENİ KAYIT alınmamasına; bu dönemin 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Döneminde BİR YIL olarak açılmış kurslar ile Bahar Döneminde ise yeni başlayan kursların kursiyerlerinin/öğrencilerinin eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarının giderilmesine yönelik “TELAFİ EĞİTİM PROGRAMI” ile değerlendirilmesine; mücbir sebepler hariç, aynı birim, aynı eğitim ve kurs ortamı, aynı eğitimciler ve -kronik rahatsızlığı bulunmayan ve 65 yaş üzerinde olmayan- aynı öğrencilerle “yeni normal şartlarının gereklerine uygun olarak” etiSEM Birimlerinde başlatılıp uygulanması kararlaştırılmıştır.
  • 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi Devam Eden ve Bahar Dönemi Yeni Başlayan Kursların TELAFİ EĞİTİM PROGRAMI, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü başlamıştır.

BİLGİLERİNİZE SAYGI İLE DUYURULUR

Farklı Öğrenme
Teknikleri
etiUZEM eğitim ile, dijital araçlar ile onlarca, yüzlerce farklı öğretme ve öğrenme yöntemi etiUZEM’de Etimesgutlularla buluşuyor.
Aynı Anda Daha Fazla
Kişiye Erişim
Erişim sınırları kalkıyor her Etimesgut’lu etiUZEM ile her türlü bilgi ve dokümana evinde veya etiSEM’lerde ulaşabilecektir.
Herkese Uygun
Öğrenme Yöntemi
etiUZEM uçsuz bucaksızdır. Eğitmen de öğrenci de kendisine en uygun öğrenme yöntemini etiUZEM platformlarında bulabilir.
Zaman Esnekliği
Özel durumlar sebebiyle eğitime katılamama durumunda istediğiniz zaman eğitim kayıtlarına ulaşabilir ve eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.
Eğitimin Takibi ve
İyileştirilmesi
etiUZEM ile eğitmen ve öğrencilerin tüm işlemleri takip edilebilecek  eğitimin daha iyi sonuç alınacak şekilde iyileştirilmesi yapılabilecektir.
Çevre ve
Sağlık Dostu
etiUZEM çevre ve sağlık dostudur. Evinizde veya etiSEM’lerde  sağlıklı koşullarda eğitim alacaksınız. Zamandan, ulaşımdan, maliyetten daha bir çok şeyden tasarruf edebileceksiniz.

Moodle etiUZEM’de !

Uzaktan eğitim, zaman ve mekandan tamamen bağımsız, öğrencinin ve öğretmenin derse gelme zorunluluğu olmadan, mevcut bilgisayar teknolojileri vasıtasıyla tamamen sanal ortamda, canlı, görüntülü, sesli ve interaktif olarak  derslerin işlendiği; katılımcının istediği zaman bunları tekrar tekrar izleyebileceği/görüntüleyebileceği, kaynak bilgilerine ulaşabileceği bir eğitimin verildiği; günümüz şartlarında eğitim ve öğretimin hızla bilgisayar ortamına geçtiği akılcı, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemidir.

etiUZEM Eğitim Yönetim Sistemi; uzaktan eğitim için tasarlanmış, canlı dersler ve her türlü ders etkinliklerine yönelik işlemlerin yapılabilmesine imkan sağlayan Eğitim Yönetim Sistemi’dir.

Hali hazırda Moodle altyapısı ile tasarlanan bu sistem, dünyanın 241 ülkesinden 150.000’i aşkın site ve eğitim kurumu, Türkiye’den ise 1080 site ve 30’u aşkın üniversite tarafından kullanılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Kurslar, kayıt ve diğer konularla ilgili sorularınız için SSS sayfamızı ziyaret ediniz. Aradığınız cevabı bulamadıysanız bize yazınız.

Sorunuz mu var ?
Bize yazın

Her türlü soru görüş ve önerileriniz bizim için önemlidir. Yandaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

    Lütfen formu eksiksiz doldurun