etiUZEM Hakkımızda

Başkanın Mesajı

Değerli Etimesgut’lular;
Etimesgut, sahip olduğu muhteşem tarihi ve kültürel değerlerle, tarım, sanayi, bilim ve kültür dâhil, çok çeşitli alanlardaki büyük potansiyeli ve insan gücü kapasitesiyle, vatandaşlarına bugünkünden çok daha yüksek bir yaşam kalitesi sunabilecek bir kenttir. Bu anlayıştan hareketle, Ankara Etimesgut Belediyesi olarak, siz sevgili hemşerilerimize Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) adı altında milli, modern ve model bir açık eğitim hizmetini 2013 yılında sizlerle sunmuştuk.

Bugün de siz değerli vatandaşlarımızı Etimesgut Belediyesi Uzaktan Eğitim Merkezi (etiUZEM) ile etiSEM Uzaktan Eğitim Portalı ile buluşturuyoruz.

Bu projenin özü; hizmetin en güzeline layık siz Etimesgutlu hemşerilerimize, “öğrenmenin beşikten mezara kadar devam etmesi” ilahi düsturu esas alınarak, “öğrenmek isteyen herkese fırsat verilmelidir” ilkesini hayata geçirmeye yönelik, ilkeli, örnek ve öncü yönetici sorumluluğu anlayışımıza dayanmaktadır.

Bu proje; insanına değer veren, onun sosyal yanını geliştirmeye yönelik düşünen ve gelecek nesillerimizi daha iyi konumlarda görme arzusu taşıyan her yerel yöneticinin ilgi duyacağı ve örnek alacağı öncü bir projedir.

Eğitime yapılan yatırım ve insanlara verilen eğitim hiç şüphesiz hem boşa gitmeyecek hem de katlanarak geri dönecektir. Bu fırsatı siz Etimesgutlu hemşerilerimize sunmak, ülkesine ve insanına sevdalı bizleri çok mutlu etmektedir. Şimdiden o güzel sonucu hayal ediyor ve bu eğitimin ürünleriyle yüzleşeceğimiz yakın geleceğin heyecanını yaşıyorum.

Başta Milli Eğitim Kurumlarımız ve Üniversitelerimiz olmak üzere Etimesgut Belediye Başkanlığının koordinasyonunda yürütülecek bu çalışmalarımız da her verilen eğitim bir sertifika ile belgelendirilmeye devam edecektir.

Çok farklı uygulamalarımız ve geliştireceğimiz programlarla çocuklarımız; sevgi, hoşgörü, cesaret, özgüven, paylaşma, dayanışma, birlikte düşünme ve ekip oluşturma gibi kişisel gelişim ve yetişmede gerekli olan asli ve insani değerleri, uzman eğitimciler sayesinde sistematik bir biçimde öğreneceklerdir.

Etimesgut’umuzun gerçek sahibi hemşerilerimiz; yönetim, denetim, iletişim, ekonomi, tasarruf, israf, mesleki bilgi ve beceriler, hayatlarını kazanma ve ayakları üzerinde durma gibi her zaman karşılaşılacakları gerçeklere karşı hazır ve duyarlı olacak şekilde dijital ortamda gerekli bilgilerle donatılacaklardır.

Hayat kendisini hafife alanlara karşı acımasızdır. O halde hayatın her aşaması için hemşerilerimizin bilinçlendirilmesi ve hazırlanması gerekir. Her yaştan insanımız; sağlıklı yaşamak, gelişmelere açık olmak, milli, manevi değer ve kültürümüzün iyi bir temsilcisi ve taşıyıcısı olmak, ülkemizin ve milletimizin eşsiz tarihi değerlerini öğrenmek, özümsemek ve bu değerleri korumak bilincinde en üst düzeye ulaştırılacaklardır.

Evlerden, sokaklara, caddelere ve kentin bütününe uzanan her alanda saygıyı ve güler yüzü çoğaltacak, başta Etimesgut Belediyesi olmak üzere vatandaştan kurumlara ve toplumun bütününe uzanan her kademedeki insan ilişkilerinde gücünü sevgi, anlayış ve hoşgörüden alan bir toplumsal dayanışma kültürünün adresi olacaktır.

Bu cennet vatanın bir parçası olan Etimesgut ilçemizde yaşayan; her renkten, kültürden, bölgeden ve boydan Türk Milleti’nin güzel insanlarına hizmet etmek, bizim için onurdur.

Etimesgut dijital değişim ve dönüşüm hareketi ile yeni bir çağın kapısını aralıyor. etiUZEM ile 7’den 70’e herkes dijital eğitimle buluşuyor.

Hayırlı ve uğurlu olsun.

Bu vesileyle hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

etiUZEM Nedir?

Etimesgut Belediyesi Uzaktan Eğitim Merkezi (etiUZEM) bilimsel, teknolojik ve sürekli kendini yenileyen eğitim anlayışı ile Kurumumuza, sektöre ve Ülkemize katkı sağlayacak alanında öncü, tanınmış, güvenilir ve saygın bir eğitim merkezi oluşturmak amacıyla Belediye Başkanımız Enver DEMİREL’in öncülüğünde 2020 yılında kurulmuştur.

etiUZEM, Belediyemizin 2013’ten bu yana yerel düzeyde yerel imkanlarla yerel yönetim olarak yaygın eğitim alanındaki mesleki gelişim ve beceri edindirme eğitim programlarındaki Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) deneyiminde edindiği birikimi tüm paydaşlarına aktarmayı, sertifikasyon eğitimleri ile sektörün ihtiyaç duyduğu yetkin insan kaynağının artırılmasına katkıda bulunmayı amaç edinmiştir.

etiSEM Uzaktan Eğitim çatısı altında gerçekleştirilen eğitim programları, konusunda uzman iç eğitmenlerimizin yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile ulusal ve uluslararası diğer tüm paydaşlarımızın iş birliği ve katkılarıyla hazırlanması hedeflenmektedir.

etiUZEM, içinde bulunduğumuz yüzyılın teknolojik gelişmeleriyle değişen eğitim yöntemlerine en uygun bir şekilde;

  • etiUZEM alanındaki bilgiye erişimin önündeki engelleri kaldırıp bilgiyi halka arz etmeyi,
  • etiUZEM alanının bilinçli ve etkin kullanılmasına yönelik bilinçlendirme çalışmaları yoluyla, başta genç ve çocuklar olmak üzere yerel düzeyde vatandaşlarımızın her kesiminin farkındalıklarını artırmayı,
  • Düzenlediği sınıf içi ve online eğitim sertifika programlarıyla, yerel düzeyde kamu ve özel sektörün ihtiyacı olan kaliteli iş gücünün üretilmesine katkı sağlamayı,
  • Ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş ve üniversitelerle iş birliği yaparak bilginin yönetimi ve aktarımında söz sahibi olmayı,
  • Güncel bilgi ve uygulamalar doğrultusunda kendini sürekli yenileyen eğitim anlayışıyla halka aktarmayı

amaçlayan bir uzaktan eğitim merkezidir.

Herkes İçin Eğitim” sloganıyla yola çıkan etiSEM Uzaktan Eğitim, özellikle yerel düzeyde bölgesel ve ulusal etki düzeyli alanında oluşturduğu dijital eğitim portali ile tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflemektedir. Çevrimiçi (Online) eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirdiği sınıf içi eğitimlerle de sektörüne yönelik konularda eğitim almak isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını mekân ve zamandan bağımsız olarak karşılayacaktır.

 

etiUZEM Vizyonu

etiSEM Uzaktan Eğitim alanında Etimesgut Belediyesi Uzaktan Eğitim Merkezi (etiUZEM) ile öncü, örnek, güvenilir, saygın ve yerli ve milli bir eğitim merkezi olmak.

etiUZEM Misyonu

Misyonumuz aşağıdaki yerel düzeyde mahallinde bölgesel ve ulusal boyutlu yedi değer temelinde oluşturulmuştur:

ERİŞİLEBİLİRLİK: Kişisel ve Mesleki Gelişim ile Beceri Edindirme Program alanında bilgiye erişimi kolaylaştırmak.

GÜVENİLİRLİK: Kişisel ve Mesleki Gelişim ile Beceri Edindirme Program alanları kapsamında doğru bilgiler sağlamak ve güvenilir eğitim içerikleri üretmek.

GÜNCELLİK: Kişisel ve Mesleki Gelişim ile Beceri Edindirme Program alanında yapılan yenilikleri anlık takip ederek yeni teknolojilere ve çağın gereklerine uygun ürünler ortaya koymak.

İŞ BİRLİKTELİĞİ: Kişisel ve Mesleki Gelişim ile Beceri Edindirme Program alanındaki diğer güvenilir kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak ortak akıl ürünü eğitimler üretmek.

İŞ GÜCÜ: Kişisel ve Mesleki Gelişim ile Beceri Edindirme Program alanında hazırladığı kaliteli eğitimlerle sektöre kaliteli iş gücü sağlanmasına katkıda bulunmak.

EŞİTLİK: Kişisel ve Mesleki Gelişim ile Beceri Edindirme Program alanındaki bilgi erişimini tüm vatandaşlarımızın kullanımına açarak alan bilgisine erişimde yerel eşitliği sağlamak.

YERLİLİK ve MİLLİLİK: Kişisel ve Mesleki Gelişim ile Beceri Edindirme Program alanında sınıf içi ve online eğitimleri öz kaynaklarımızı kullanarak üretmek.

Size yardımcı olabiliriz ?

Teknik ve içerik yardımı alabilmeniz için bizi arayabilirsiniz.